exclusion

Chlewnie dla loch

W ramach naszej oferty zajmujemy się budową i wyposażeniem chlewni dla loch. Przy projektowaniu wyposażenia sektora loch prośnych należy uwzględnić dobrostan zwierząt, produkcyjność, nakład pracy, koszty związane z poszczególnymi rozwiązaniami oraz przepisy prawne. Locha po inseminacji przenoszona jest do sektora loch prośnych, gdzie przebywa do około jednego tygodnia przed oproszeniem.

Oferujemy różne systemy utrzymania zwierząt na sektorze loch prośnych:

  1. Grupowy system utrzymania loch,
  2. Kojec koszowy,
  3. Kojec samoblokujący.

Dlaczego tak ważne jest właściwe wyposażenie chlewni dla loch?

Stworzenie lochom właściwych warunków ma ogromny wpływ na ich dobrostan, zdrowotność, a tym samym wyniki produkcyjne. Warto podkreślić, że maciory różnią się od siebie zarówno pod względem kondycji, jak i charakteru. Walka o hierarchię w grupie macior może prowadzić do kontuzji u słabszych osobników. Dlatego też należy zadbać o odpowiednie wyposażenie chlewni dla loch, dostosowane do ich szczególnych potrzeb. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest zainstalowanie systemu NUTRI GROUP – FETURA SYSTEM.

W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. kojce koszowe przeznaczone dla loch prośnych, które gwarantują zwierzętom wygodne spożywanie pokarmu. Można za ich pomocą odseparować agresywną lochę od grupy. Kojce koszowe ułatwiają także przeprowadzenie takich czynności jak szczepienie, badanie w celu kontroli ciąży czy innych zabiegów weterynaryjnych. W naszym asortymencie nie brakuje również wytrzymałych kojców samoblokujących. Skonstruowane są w taki sposób, że zamykają się, gdy locha do nich wchodzi, i otwierają, gdy zwierzę je opuszcza. To wyjątkowo przydatne urządzenie w chlewni dla loch, ponieważ pozwala m.in. na zablokowanie całego rzędu świń, a także umieszczeniu ich pojedynczo w klatce podczas usuwania obornika lub wykonywania innych czynności w strefie legowiskowej.

O czym należy pamiętać, planując chlewnię dla loch?

Chlewnia dla loch powinna być wyposażona w sprzęt wysokiej jakości, ponieważ odpowiednio dobrane rozwiązania technologiczne wpływają na opłacalność produkcji trzody chlewnej. Dzięki nowym technologiom i zautomatyzowanym systemom oferowanym przez naszą firmę prace takie jak karmienie czy sprzątanie są o wiele łatwiejsze. Godna polecenia jest stacja żywienia grupowego lub elektroniczne karmienie loch, zapewniająca sprawne zarządzanie i pełną kontrolę nad stadem. Dzięki temu systemowi hodowla jest łatwiejsza i wydajniejsza. Sprzedajemy również nowoczesne i łatwe w montażu przegrody żywieniowe krótkie – gwarantują komfortowe żywienie, ponieważ lochy są rozdzielone podczas pobierania paszy z koryta.

Chlewnie dla loch często wyposażone są w sektor krycia loch prośnych, porodówkę oraz warchlakarnię przeznaczoną do rozwoju młodych prosiąt. W ramach naszej oferty zajmujemy się budową chlewni różnego rodzaju, w tym chlewni na rusztach. Planując budowę chlewni dla loch, należy pamiętać o tym, by jej wyposażenie było dostosowane do obowiązujących norm i wymogów Unii Europejskiej. Decydując się na współpracę z firmą Wesstron, mogą Państwo liczyć na fachową pomoc i doradztwo przy wyborze odpowiedniego wyposażenia chlewni dla loch. Zapraszamy do kontaktu i współpracy.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? POBIERZ PLIKI DODATKOWE: