exclusion

Stada rodzicielskie

Wybór właściwego gniazda dla kur jest bardzo ważny dla wydajności hodowli. Podczas znoszenia jaj kura potrzebuje dostatecznej ilości miejsca, spokoju oraz optymalnych warunków środowiskowych, m.in. właściwej temperatury oraz oświetlenia. Wygodne i higieniczne gniazdo dla kur zachęca nioski do składania w nich jaj. Jednocześnie ogranicza ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych wśród zwierząt spowodowanych m.in. działaniem pasożytów, takich jak np. ptaszyniec kurzy. Wyposażenie fermy drobiu w wysokiej jakości gniazda dla kur pozwala zminimalizować koszty i poprawić warunki bytowe zwierząt, co przekłada się z kolei na wysokie wyniki produkcyjne hodowli.

Przygotowaliśmy szeroki wybór nowoczesnych gniazd dla kur, dostosowanych do potrzeb ptactwa. Oferowane przez nas urządzenia wykonane są z najwyższej jakości materiałów – zapewniają higieniczne warunki znoszenia jaj i gwarantują kurom wysoki poziom bezpieczeństwa. Chronią jajka przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami, są solidne i łatwe w utrzymaniu czystości. W naszym asortymencie nie brakuje także wielu innych przydatnych urządzeń i akcesoriów z zakresu wyposażenia kurników.

Czym wyróżniają się nasze automatyczne gniazda dla kur?

Automatyczne gniazda dla kur z centralną taśmą do zbioru jaj to nowoczesne urządzenia zapewniające bezpieczny i szybki transport jaj poza pomieszczenie produkcyjne. Pozwala to producentowi znacząco ograniczyć koszty pracy i uzyskać produkt o bardzo wysokiej jakości, bez zabrudzeń i tzw. „stłuczek”. Automatyczne gniazda dla kur Nesto, oferowane przez naszą firmę, wykonane są z odpornej na korozję stali ocynkowanej oraz z wodoodpornej sklejki. Podłoga gniazda dla kur jest pokryta matą wyściółkową, po której jajko może bezpiecznie stoczyć się na taśmę. Dzięki innowacyjnemu mechanizmowi dźwigniowemu zamykającemu otwór gniazda możliwe jest delikatne wyjmowanie kur z gniazd. Zaletą automatycznych gniazd dla kur jest również ich łatwe utrzymanie. Gniazda są proste w montażu, czyszczeniu i konserwacji.

Stada rodzicielskie – systemy karmienia i pojenia

Głównym celem wychowu kurcząt ras mięsnych jest przygotowanie kur do składania jak największej liczby pełnowartościowych jaj wylęgowych. Natomiast celem chowu niosek i kogutów stad reprodukcyjnych jest uzyskanie dużej liczby pełnowartościowych biologicznie jaj wylęgowych, gwarantujących dobrą jakość piskląt. Dlatego w okresie odchowu i reprodukcji należy zapewnić ptakom stad rodzicielskich najlepsze warunki środowiskowe, żywieniowe i higieniczne.

W naszym asortymencie oprócz gniazd dla kur znajdują się również zaawansowane technologicznie systemy karmienia i pojenia stad rodzicielskich. Oferowane przez nas innowacyjne urządzenia przeznaczone do doprowadzania paszy gwarantują wysoką funkcjonalność i wygodę użytkowania. Odpowiednie żywienie stad rodzicielskich ma kluczowe znaczenie dla nieśności kur, dlatego warto zdecydować się na systemy najwyższej jakości. Z myślą o naszych klientach przygotowaliśmy także szeroki wybór karmideł.

Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji o oferowanych przez naszą firmę systemach stad rodzicielskich oraz gniazdach dla kur.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? POBIERZ PLIKI DODATKOWE: