exclusion

Żywienie na mokro, żywienie na sucho

Zapewniamy kompleksowe rozwiązania z zakresu systemów karmienia i pojenia trzody chlewnej. W naszym asortymencie nie brakuje urządzeń przeznaczonych zarówno do żywienia na mokro, jak i sucho. Szeroki wybór koryt, karmideł oraz poideł dedykowanych dla różnych grup technologicznych trzody sprawia, że każdy znajdzie u nas sprzęt odpowiedni dla swojej hodowli. Oferujemy również wysokiej jakości dokarmiacze dla prosiąt. Nasza oferta zawiera szereg praktycznych rozwiązań ułatwiających organizację pracy hodowcy związaną z zapewnieniem zwierzęciu prawidłowego pożywienia.

Zapewnienie świeżej, czystej wody obok żywienia jest jednym z najistotniejszych czynników środowiskowych wpływających na osiągnięcie sukcesu w hodowli trzody chlewnej. Woda musi być dostarczona w odpowiedniej ilości, wolna od zanieczyszczeń i łatwo dostępna. Ograniczanie dostępu do wody wpływa niekorzystnie na wskaźniki produkcyjne. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie żywienia loch ESF.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, przygotowaliśmy szeroką ofertę praktycznych rozwiązań z zakresu zapewniania zwierzęciu, na różnym etapie jego hodowli, optymalnego dostępu do wody.

Nasza oferta obejmuje:

  •  poidła,
  •  smoczki,
  •  zraszacze,
  •  dozownik do leków Dosatron,
  •  mieszalnik do leków,
  •  regulator aqua lever.

 

Karmienie na mokro

Karmienie na mokro jest jednym z popularniejszych sposobów żywienia trzody chlewnej. W systemie tym pasza zbożowa zostaje zastąpiona mieszanką na bazie serwatki. Mieszanka jest przygotowywana przez specjalne mieszalniki, a następnie transportowana systemem rur do koryt znajdujących się w chlewni. Zaletą tak przygotowanej paszy jest świeżość. Przygotowanie karmy następuje zaraz przed jej podaniem, dzięki czemu nie ma ryzyka, że zaszkodzi zwierzętom.

Oferowane przez nas systemy karmienia na mokro przystosowane są do potrzeb żywieniowych trzody chlewnej oraz indywidualnych oczekiwań klienta. Można zainstalować je w gospodarstwach dowolnej wielkości. Poszczególne rozwiązania dopasowujemy do specyfiki danej hodowli, przykładając szczególną uwagę do tego, by zapewniały wysoką funkcjonalność.

Jakie są zalety żywienia na mokro?

Żywienie na mokro pozwala na wykorzystanie produktów odpadowych, co wiąże się ze znacznym obniżeniem kosztów produkcji paszy. Do karmienia na mokro można zastosować m.in. surowce uboczne przemysłu mleczarskiego, piwowarskiego, skrobiowego czy rolno-spożywczego, takie jak np. serwatka, pulpa ziemniaczana, kiszonka z kukurydzy czy wywar gorzelniany. Skarmianie trzody serwatką jest szczególnie korzystne dla zdrowotności zwierząt, ponieważ produkt ten odznacza się dużą przyswajalnością, wysoką zawartością witamin i wapnia – redukuje kwasowość przewodu pokarmowego i reguluje jego mikroflorę.

Żywienie na mokro generuje ponadto mniejsze straty paszy i wiąże się z niższym poziomem zapylenia chlewni oraz ograniczeniem wydalania azotu do środowiska. Kolejną zaletą karmienia na mokro jest także możliwość zautomatyzowania procesu żywienia, co znacznie ułatwia procedurę i skutkuje sporą oszczędnością czasu.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? POBIERZ PLIKI DODATKOWE: