exclusion

Tuczarnie i karmniki dla trzody chlewnej

Wesstron jako dostawca kompleksowych rozwiązań na tuczarnie rozumie potrzeby klienta. Najważniejszą z nich jest optymalizacja tuczu świń polegająca na maksymalnym skróceniu czasu tuczu oraz zminimalizowaniu poniesionych kosztów produkcyjnych. W związku z tym w naszej ofercie przedstawiamy różnego rodzaju rozwiązania dotyczące systemu karmienia oraz utrzymania trzody charakteryzujące się ergonomią, wysoką jakością wykonania oraz niezawodnością.

Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas wykonywania różnych projektów na terenie całej Europy pozwoliły stworzyć kilka wariantów utrzymania zwierząt w zależności od potrzeb klienta. W związku z dbałością o dobrostan i zdrowotność zwierząt stosujemy ruszty betonowe. Oferowane przez nas tuczarnie są wyposażone w system chłodzenia, ogrzewania oraz systemy wentylacji, dzięki czemu zwierzęta zyskują optymalne warunki pod względem klimatycznym oraz higienicznym.

Jakie karmniki dla trzody chlewnej oferujemy?

W naszej ofercie znajdą Państwo karmniki dla trzody chlewnej. Proponujemy automaty paszowe tubowe i skrzyniowe dla tuczników o wadze 15-120 kg oraz karmniki skrzyniowe. Automat tubowy Multimat przeznaczony jest do podawania paszy papkowej w chlewniach wyposażonych w automatyczne systemy zadawania paszy oraz w obiektach z zasypem ręcznym. Automat skrzyniowy sprawdza się w przypadku paszy w postaci sypkiej lub granulowanej. Zasada działania automatów paszowych polega na samoczynnym opadaniu paszy ze zbiornika do koryta. Posiadamy także profesjonalne dokarmiacze dla prosiąt. Znajdujące się w naszym asortymencie karmniki dla trzody chlewnej to urządzenia niezawodne, funkcjonalne i trwałe. Dzięki proponowanym przez nas rozwiązaniom produkcja trzody jest łatwiejsza i wymaga mniejszego nakładu pracy. Karmniki dla trzody chlewnej pozwalają zmniejszyć zużycie paszy, a jednocześnie umożliwiają zwierzętom właściwy rozwój.

Jak wybrać karmniki dla trzody chlewnej?

Wybierając karmniki dla trzody chlewnej, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, takich jak m.in. sposób ich konstrukcji oraz tworzywo, z jakiego są wykonane. Wysokiej jakości materiały ułatwiają utrzymanie karmników w czystości, a tym samym usprawniają obsługę hodowli i zapewniają trzodzie właściwe warunki sanitarno-higieniczne. Oprócz tego od użytego materiału zależy trwałość modelu – oferowane przez nas karmniki dla trzody chlewnej wyróżniają się wysoką odpornością na uszkodzenia, dlatego nawet w przypadku intensywnej eksploatacji długo zachowają swoje właściwości.

Warto podkreślić, że wybór odpowiedniego karmnika dla trzody chlewnej jest również uzależniony od specyfiki produkcji, liczebności stada, a także rodzaju podawanej paszy. Systemy żywienia powinny być każdorazowo dostosowane do wieku świń i grupy technologicznej, ponieważ różnią się w zakresie wymagań żywieniowych – np. w przypadku prosiąt bardziej sprawdzają się karmniki okrągłe. Co więcej, odpowiednio wybrany karmnik dla trzody chlewnej pozwala uniknąć walki między osobnikami o pożywienie, a tym samym umożliwia świniom spokojne pobieranie pokarmu, co jest bardzo istotne dla ich dobrostanu.

Gwarantujemy, że znajdujące się w naszej ofercie karmniki dla trzody chlewnej spełniają wszystkie niezbędne normy w zakresie hodowli zwierząt. W ramach naszych usług zapewniamy klientom fachowe doradztwo dotyczące wyboru systemu żywienia świń. Szeroka wiedza i długoletnie doświadczenie sprawiają, że wykonywane przez nas karmniki dla trzody chlewnej oraz inne produkty odznaczają się zarówno funkcjonalnością, jak i wygodą użytkowania.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? POBIERZ PLIKI DODATKOWE: